Google Cloud Altyapısına Geçiş

Değerli Müşterimiz,

Yurdum Yazılım olarak siz değerli müşterilerimize her zaman daha iyi hizmet verebilmek için çalışmaktayız. Bu çalışmaların en önemlilerinden birini daha tamamlamış bulunmaktayız.

Bilindiği gibi sunucularımız şu anda Ankara Grid Telekomünikasyon veri merkezlerinde barındırılmaktadır.
Web sitesi barındırma hizmetlerimizi, 30 Nisan’ı 1 Mayıs’a bağlayan gece, saat 03:00 – 05:00 arası Google Cloud üzerine taşıyacağız.

1 Mayıs 2016 sabaha karşı yapılacak taşıma işlemi sırasında herhangi bir veri kaybı yaşanmaması için web sitesi ve e-posta hizmetlerinde yaklaşık 2 saatlik kesinti yapılacaktır.

Neden Google Cloud?

Google-CloudPlatform

Günümüz koşullarında bulut teknolojileri web sitesi barındırma için en iyi alt yapı çözümlerini sunmaktadır. Sağlam, kesintisizlik oranı daha yüksek, global erişilebilirlik ve yedeklilik sağlayan bulut sistemlerin en iyilerinden olan Google Cloud, uzun test ve çalışmalarımızdan sonra tercih ettiğimiz bulut mimarisi olmuştur.

Google Cloud hizmetinin sunulduğu veri merkezleri Google şirketinin kendi hizmetleri olan Gmail, Youtube, Arama gibi hizmetlerin sunulduğu veri merkezleri ile aynı olduğundan veri merkezi hizmet kalitesi en üst seviyededir.

Google Cloud Size Hangi Avantajları Sağlayacak?

 • Tek lokasyondan kaynaklanan kesinti sorunlarından (fiber kopması, elektrik sorunları vb.) etkilenmeyeceksiniz
 • Türkiye dışından gelen ziyaretlerde (müşterileriniz / ziyaretçileriniz veya arama motorları) erişim sorunları yaşamayacaksınız
 • Sistemlerimiz dünyanın çeşitli yerlerindeki Google veri merkezlerinde yedekli olarak tutulacağı için siteleriniz daha güvende olacak.
 • DDoS saldırılara karşı %100 koruma altında olacaksınız
 • Veri merkezli sorunlar nedeni ile yaşanan kesinti problemleri minimuma inecek

Anlayışınız için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.
Yurdum Yazılım Ekibi.

23 thoughts on “Google Cloud Altyapısına Geçiş

  • Merhaba, E-Ticaret modülümüzün yazım aşaması bitmek üzere, testlerine geçiyoruz. Çok yakında hizmetinizde olacak. İyi günler dileriz.

 1. Emlak sitesi, Araç sitesi, alış veriş sitesi, sohbet sitesi gibi sitelerede yer verilsin. musterilerimiz bu yonde istekleri oluyor..
  Tesekkurler. iyi calismalar…

  • Bu tarz siteler bizim şuanki sistemimiz ile yapılabilmektedir. Ürün yönetimi modülümüz ile ürünlerinizin tanıtımını yapabilirsiniz. Online alışveriş için çalışmalarımız sürüyor en geç 2 aylık bir süre içerisinde online satış modülümüzde aktif olacak.

 2. yaklaşık 10 Yıldır birçok hosting firması ile çalıştım ancak son 5 6 Yıldır yurdum yazılım firması ile çalışıyorum çok memnunum hiç gözüm arkada değil gönül rahatlığı yaşıyorum mükemmel bir firma inşallah uzun yıllar birlikteliğimiz devam eder web sitesi konusunda her zaman tek güvendiğim firma yurdum yazılımdır
  bununla beraber e ticaret üzerine yeni çalışmalarınızı bekliyorum çalışmalarınızın devamını diliyorum

 3. Temalar yönünden word press in cok gerisinde kaldığınızi belirtmek istiyorum Bu konuda bir çalışma yapabilirseniz cok daha guzel olacaktir Iyi calismalar

  • Merhaba, şuanda tema ve sistem geliştirme çalışmalarımız devam etmektedir. Yakında yeni, daha modern temalarımız olacaktır.

 4. Geçen yıl bu siteyi yenilememiştim. Ve benim bilgilerimle yabancı bir site sakıncalı içerikler yayınladı. Daha sonra bu siteyi tekrar para yatırarak yeniledim ve sakıncalı içerik sona erdi. Yurdum yazılımın web sayfalarından vazgeçtiğimiz zaman bu risklerle daima karşı karşıyamıyız?

  • Merhaba. Düşen domainler için maalesef yapabileceğimiz birşey yoktur. Yabancı siteden kastınızı reklam yayını yapan park siteleri olarak anlıyoruz. Domain adresleri süreleri dolduğunda yenilenmediği takdirde herkes tarafınan alınabilirdir. Bu bizimle ilgili olan bir durum değil. Genel bir kuraldır.

 5. bu Google Cloud geçiş yapıyorsunuz lakin sitelerimize girişler neredeyse yüzde yüz oranında düşme yaşanmıştır. 2 gündür bu düşüş bizlere zor durumlar yaşatmaya başlamıştır bilginize bu şekilde devam eder ise durum vahimdir.

  • Merhaba,
   Sitelerinizde ziyaretçiler düşüş söz konusu değildir. Bu geçişle yurtduşı erişimlerin daha iyileşmesi söz konusu olacaktır. Geçiş sırasında ziyaretçi istatistikleri 1 günlük sayılamamıştır. Düzenlemeleri yaptık. Tekrar kontrol etmenizi rica ederiz.

 6. Bu değişimden sonra mail gönderimlerimiz tamamen darma dağın oldu. Yönergelerinzin tamamını takip ettik defalarca tekrar tekrar yaptık lakin mail göndermede yaşanan sıkıntılar bitmek bilmiyor. mail adresinden gelen mailleri artık hiç bir şekilde düzgün göremiyorum. Sistem spam olarak görüyor sanıyorum. Sonuç olarak firmadan para ödeyerek hizmet aldığım bölümü kullanmaz durumdayım. Bu iş bize ciddi sıkıntı yaşattı.

 7. basit ekonomik kaliteli bir iş yapıyorsunuz teşekkürler.
  fakat tema ve görselleri geliştirebilirseniz ,
  satış özelliği ilave ederseniz ,
  süper üssü olur.
  son olarak siteye müzik ekleme konusunda basit bir sistem olursa
  seviniriz ben yapamadım. örnek vidyo süper olurdu.
  başarılarınızın devamını dilerim…

 8. Merhaba. 45 gündür kullandığım bu hizmetten son derece memnunun. Açıkcası beklentimden çok daha kaliteli ve düzenli çalışan bir sisteme tanıklık ediyorum. Bu kadar ekonomık bir ücrete bu denlı kapsamlı bır hizmet sunan tüm Yurdum Yazılım kadrosuna tesekkür eder, başarılar dılerım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir