E-Ticaret İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Web siteniz birkaç saniye içinde aktif olacaktır.
Domain DNS kayıtlarının güncellenmesi ve tarafınızca alan adı onay mailinin yanıtlanmasının ardından sitenize erişebilir ve içerik girmeye başlayabilirsiniz.
Opencart e-ticaret sistemini kullanıyoruz.
Web sitenizle ilgili veritabanı oluşturma, vergi ayarları, dil ve para birimi gibi temel ayarlar yapılmış olarak kurulacaktır.
Sizin yapmanız gereken sadece kendinize ait bilgileri girmek ve ürünlerinizi yüklemektir.

Web siteniz birkaç saniye içinde aktif olacaktır.
Domain DNS kayıtlarının güncellenmesi ve tarafınızca alan adı onay mailinin yanıtlanmasının ardından sitenize erişebilir ve içerik girmeye başlayabilirsiniz.

iyzico, iPara, Sanal Pos, Payu gibi ödeme sistemlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca banka havalesi ve kapıda ödeme seçenekleri de mevcuttur.

Eklentiler başlığı altındaki Eklentiler seçeneğine tıklayınız. Seçenekler arasından ödeme metodlarını seçiniz.  “Banka Havale/EFT” seçeneğinin karşısındaki + butonuna tıklayınız. Daha sonra düzenleye tıklayarak açılan sayfada hesap bilgilerinizi yazınız ve kaydediniz.

Süzgeçler web sitenize ekleyeceğiniz ürünlerin belirli kriterlere göre filtrelenebilmesini sağlar. Bir kategoriye giriş yapıldığında o kategorideki ürünlerin aramasını süzgeçler sayesinde daraltabilirsiniz.

Örneğin; ayakkabı satan bir e-ticaret sitesinde oluşturulacak süzgeç grupları ve süzgeçler şöyle olmalıdır:

Süzgeç grubu: Numaralar
Süzgeçler: 38, 39, 40, 41, 42, 43…

Süzgeç grubu: Renkler
Süzgeçler: Kırmızı, Mavi, Siyah, Kahverengi…

Oluşturduğunuz süzgeci öncelikle ilgili ürün kategorisine eklemelisiniz. Bu işlemi kategorinin “veri” sekmesinde yer alan “süzgeçler” bölümünden yapabilirsiniz.

Daha sonra ilgili ürünün “veri” sekmesinden hem kategoriyi, hem de süzgeci eklemeniz gerekir.

İlgili ürüne ait “düzenle” butonuna tıklayınız. Veri sekmesinin altındaki durum seçeneğinin (en alttan ikinci seçenek) “Açık” olarak seçildiğinden emin olunuz. Ayrıca ürün için bir kategori seçiniz.

Bunun için “müşteriler” bölümünden “müşteri grupları”na tıklayınız. “+” butonuna tıklayarak yeni müşteri grubu oluşturunuz.

Daha sonra ilgili ürünün düzenleme sayfasını açarak “indirim” veya “kampanya” bölümünden müşteri grubunu seçerek farklı fiyat uygulaması yapabilirsiniz.

  • Eklentiler başlığı altındaki “Eklentiler” seçeneğine tıklayınız. Seçenekler arasından “Kargo metodları”nı seçiniz.
  • “Ücretsiz Kargo” seçeneğinin karşısındaki “+” butonuna tıklayınız. Daha sonra “düzenle”ye tıklayınız.
  • Açılan pencerede “Toplam” bölümüne ücretsiz kargo için uygulanacak en düşük toplam fiyatı yazınız.
  • Durum bölümündeki “Açık” seçeneğini seçip, kaydediniz.

Toggle 4 Content Goes Here.